Kosilo v 20 min

neznan uporabnik
tema odprta - 13. nov 2001 23:56 | ogledi: 6.009 | odgovori: 17

Ker tudi jaz tako kot večina hodim iz službe pozno popoldan sem začela segati po receptih "kosilo v 30 min"Zelo zanimiva se mi zdi oddaja na tv3 in tudi recepte sem našla na njihovi inetrnetni strani.Zanima pa me , če imate kakšne preizkušene recepte.

Lep pozdrav,Mojca

neznan uporabnik

14. nov 2001 9:52

Pozdrvljeni Prosila bi vas za internet naslov TV3, da bi si tudi jaz ogledala njihove recepte.Glede priprave kosila v najkrajšem možnem času pa vam predlagam "ponev po moje".To naredimo kar velikokrat, še posebej pa poleti ko je veliko sveže zelenjave.Si pa sestavine lahko poljubno zmišljujete, pač stvar okusa.Torej v veliki ponvi ki ima tudi pokrov, na olivnem olju popražim eno ali dve veliki čebuli narezani na lističe, dodam na večje kose narezano zelenjavo(npr.paradižnih, bučke, svežo papriko, malancan),to malo popražim, dodam na kose narezan krompir ter hrenovke ki jih narežem na kake 5cm velike kose, obvezno pa končke križno zarežem ker se hitreje popečejo in še bolj zanimive zgledajo.Če je potrebno malo zalijem, v glavnem pa naj se praži vse v lastnem soku.Solim in popopram ter pokrijem s pokrovko da se vse skupaj zmehča.Proti koncu dodam sveža ali posušena zelišča (majaron,baziliko,rožmatin...)ter strt česen. Vse je res hitro zmehčano, je pa veliko odvisno od zelenjave, zato je najbolje uporabljati tako ki se hitro zmehča.Zraven postrezite dober črn kruh, lahko pa samo skledo solate in kosilo je končano.

neznan uporabnik

14. nov 2001 10:06

Pozdravljeni, podobno kot Rene jaz kuham v voku, pač tisto, kar rase na vrtu oz. pri zelenjadarju, včasih uporabim kitajske začimbe, včasih pa tudi ne. Hitra varianta rižote je, če imate riž skuhan vnaprej in nato prepraženi zelenjavi oz. mesu dodate kar hladen riž, še nekaj minut pražite in to je to. Jaz včasih na koncu dodam stepeno jajce ali dva, da se bolj poveže. Pa saj ste gotovo kdaj gledali Kena Homa. Pozdrav

neznan uporabnik

14. nov 2001 12:43

Poleti, ko je na vrtu veliko paradižnikov, pri nas naredimo sledečo jed: paradižnike (5 srednje velikih) zrežeo na koščke. V kozici razstopimo žlico ali dve margarine. Dodamo paradižnike in pražimo na rahlem ognju. Ko paradižniki spustijo vso tekočino in se "razpustijo" - masa postane kar precej tekoča - takrat maso zmešaš s paličnim mešalnikom (lahko tudi ne - vendar mene motijo veliki paradižnikovi olupki, nekaterih pa ne ). Ko je zmešano, damo nazaj na ogenj in vmešamo 4 (poželji tudi več ali manj) jajca. Jed začinimo s soljo in poprom (potrebno je kar precej posoliti in popoprati, da jed dobi odločen okus. jed je pripravljena. Jemo samo s kruhom. Odlično je, poskusite. naj povem, da pri nas večje količine paradižnikov zamrznemo. Ko jih npr. pozimi odtalimo, jih pomočimo v vročo vodo in se lepo ročno olupijo. Nato pa delamo po istem postopku, le da odcedim odvečno vodo pri odtajanju. Poskusite in povejte rezultate. Megi

neznan uporabnik

14. nov 2001 12:48

Še to: ko vmešate jajca v paradižnik (prejšnji recept), na ognju še toliko časa mešajte, da jed nekoliko zakrkne, vendar ne preveč npr.5 min.

neznan uporabnik

14. nov 2001 14:27

Pri nas tej paradižnikovi ponvi rečemo kar sataraš, s tem, da skupaj s paradižnikom dušim še svežo papriko, lahko tudi na kocke zrezane bučke. Super jed za poletne dni in hitro kosilo. LP Tinca

neznan uporabnik

14. nov 2001 23:46

Zadevo z vokom bom preizkusila, sataraš pa tudi jaz delam podobno kot ste opisali.Zanima me še za riž:Ali je primeren Zlatoo Polje (modra škatla)za jedi z vokom?

neznan uporabnik

15. nov 2001 9:40

Megi, paradižnike lahko preprosto olupiš, če jih vržeš za nekaj trenutkov v lonec z vrelo vodo. Kožica kar odstopi, potem jih lahko narežeš in v jedi ne bo olupkov. LP Tomaž P.S. Tudi pri nas se temu reče sataraš. Aja, sataraš se lahko krasno zmrzne in ga jeseni samo pogreješ, umešaš jajca in jed je gotova. Spremenil(a) - Prospero dne 15 nov 2001 09:42:54

neznan uporabnik

15. nov 2001 13:50

KARBONARSKI ŠPAGETI Za 4 osebe 500 g špagetov sol in črni poper 175 g na trakove narezane mesnate slanine brez kože 1 strt strok česna 4 jajca 125 g nastrganega parmezana 150 ml kisle smetane sesekljan peteršilj za okras Špagete stresemo v lonec z vrelo vodo in jih kuhamo 8 – 10 min. Medtem damo v ponev slanino, na majhnem ognju jo grejemo 7 min oziroma dokler se ne začne cediti maščoba. Nato dodamo česen, povišamo temperaturo in pražimo 2 – 3 min, da postane slanina hrustljava. V skledo ubijemo jajca. Dodamo popraženo slanino in česen, ki smo ju s penovko pobrali iz ponve. Primešamo še parmezan, obilo soli in popra ter vse skupaj stepemo z metlico. Špagete odcedimo in jih pretresemo v vročo ponev. Vmešamo stepena jajca s slanino in na šibkem ognju grejemo, dokler jajca ne zakrknejo. Primešamo smetano, pogrejemo, potresemo s peteršiljem in takoj ponudimo. Beti

neznan uporabnik

15. nov 2001 14:00

Hvala Beti Ti "Karbonarski spageti" bodo pa res prav prisli, ko bom na barki kuhal jaz. Pozdrav vsem Henri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti